Ugdymas

Vilniaus lopšelis-darželis „Rasa“ neformaliojo ugdymo institucija, ikimokyklinė įstaiga.

Darželis naudojasi elektroniniu dienynu https://musudarzelis.com

Lopšelis-darželis „Rasa“, siekdamas atliepti šiuolaikiško ikimokyklinio ugdymo tendencijas, nuo 2020 metų įgyvendina iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą Nr. 09.2.1-esfa-k-728-02-0044 „Mąstymo mokykla vaikams“.
Projekto tikslas: sustiprinti ugdytinių kritinio, kūrybinio bei aukštesnio lygio mąstymo gebėjimų ugdymą projekto besitobulinančiuose darželiuose, įdiegiant visą įstaigą apimančią „Mąstymo mokyklos“ vaikų ugdymo metodiką.

Vilniaus lopšelio-darželio „Rasa” Sveikatos stiprinimo programa RASA  2021-2025 m. parengta, atsižvelgiant į  strateginį 2021-2025 metų įstaigos planą, patvirtintą direktoriaus 2021 m. sausio 15 d. įsakymu   Nr. V-15 ir lopšelio-darželio metų veiklos planu.

Ypatingas dėmesys  lopšelyje-darželyje „Rasa“ skiriamas saugios, fizinį aktyvumą skatinančios aplinkos kūrimui, grupių ir kitų edukacinių erdvių atnaujinimui bei kūrimui. Šalia darželio įrengta laipiojimo (kibių) siena, balansinė juosta, lauko kupolas, sveikatingumo takas, stovas dviračiams ir paspirtukams, vaistažolių darželis.
Atnaujintos spec. ugdymosi poreikius turinčių vaikų ugdymosi priemonės ir ugdymosi erdvė.

Sveikatos stiprinimo prioritetai integruojami su „Mąstymo mokyklos“ principais, ugdant   vaikų kritinio, kūrybiško mąstymo gebėjimus. Siekiant sąmoningo vaikų  elgesio, skatinant   įpročių ugdymąsi, siekiant vieningo susitarimų  laikymosi,  mokantis  reflektuoti savo mokymąsi ir susikurti savo žinojimą patiems, užduodant klausimus.

„Mąstymo mokyklos” ir sveikatos stiprinimo programa Sveikatos stiprinimo programa RASA atsisipindi įstaigos metiniame veiklos plane, įstaigos renginiuose, mokytojų mėnesio ugdymo planuose. Visa informacija ir numatomos ugdymo veiklos yra  patalinamos į
el. dienyną https://musudarzelis.com  siekiant turėti  aiškią veikimo kryptį  ugdymo veiklose  bei būdus, kurie  atsispindi  veiklos planavimo, organizavimo ir vertinimo sistemos kūrime.

Įstaigos bendruomenė dalinasi gerąja patirtimi, pedagogai dalyvauja miesto, respublikiniuose, tarptautiniuose projektuose, programose, renginiuose: „Zipio draugai“, „Veiksmo savaitė be patyčių“, „Sveikatiada“, „Pienas vaikams“ bei „Vaisių vartojimo skatinimas mokyklose“ , eTwinning projektuose , respublikiniuose ir rajoniniuose renginiuose,festivaliuose.

Vilniaus lopšelyje – darželyje “Rasa”  įgyvendinamos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programos.

Ikimokyklinis ugdymas organizuojamas remiantis 2022 m. vasario mėn.  įstaigos atnaujinta  ikimokyklinio ugdymo programa  „Rasa“ ir Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų aprašu, kuris  parengtas Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centrui įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų projektą „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“ (projekto kodas Nr. VP1-2.3-ŠMM-03-V-02-001), kurį inicijavo Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrius.

RASA -atnaujinta ikimokyklinio ugdymo programa  siekiant tęstinumo tarp ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grandžių. Lopšelio-darželio ,,Rasa” ugdymo programa yra rengta vadovaujantis valstybiniais ikimokyklinį ugdymą reglamentuojančiais dokumentais, norminiais teisės aktais bei sukaupta įstaigos patirtimi, dirbant pagal atnaujinta  2016 m. programa vadovaujantis Ikimokyklinio ugdymo metodinėmis rekomendacijomis (ŠAC 2015 m.), ir priešmokyklinio ugdymo bendrąja programa (ŠAC 2014 m.), atsižvelgta į vaiko poreikių pasikeitimų analizės rezultatus, tėvų lūkesčius, pedagogų pastebėjimus, „ Mąstymo mokyklos‘ metodo pagrindinius principus. Įstaigos ugdymo programa parengta atsižvelgiant į vaikų ugdymosi poreikius, tėvų lūkesčius bei naujausiuose ikimokyklinį ugdymą reglamentuojančiuose dokumentuose nusakytas esmines nuostatas į vaiko ugdymą ir metodinę pagalbą teikiančius dokumentus, kaip „Švietimo įstatymu“(nauja red. 2011), Lietuvos higienos normos HN 75:2016, „Ikimokyklinio amžaus vaikų   pasiekimų aprašas“(2014), „Ikimokyklinio  amžiaus vaikų ugdymo metodinės  rekomendacijos“ (2015).

Priešmokyklinio ugdymo grupės, vadovaujasi priešmokyklinio ugdymo bendrąja  programa  (Patvirtinta Lietuvos respublikos švietimo ir mokslo ministro 2014 m. rugsėjo 2 d.)
Įtraukusis  ugdymas
Vilniaus lopšelyje-darželyje „Rasa“ dirbantys specialieji pedagogai teikia pagalbą specialiųjų ugdymo(si) poreikių turintiems vaikams. Bendradarbiaujama su pedagogine psichologine tarnyba, vaiko raidos centru. Vaikams, turintiems kalbos ir kalbėjimo problemų, pagalbą teikia logopedas. Taip pat lopšelyje-darželyje dirba socialinis pedagogas, kuris konsultuoja ir bendradarbiauja su ugdymo įstaigos bendruomene įvairiais ir aktualiais socialiniais klausimais. Bendradarbiaujame su pedagoginę psichologinę tarnyba, vaiko raidos centru.Su vaikais turinčiais kalbos ir kalbėjimo problemų užsiima logopedas.
Papildoma veikla
Tėvams pageidaujant, įstaigoje veikia krepšinio, šokių, keramikos ir anglų kalbos būreliai.

Įstaiga yra atvira vietos bendruomenės poreikiams bei tradicijoms, dalyvauja Naujininkų mikrorajono, Senamiesčio bendruomenės renginiuose, šventėse.

Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų aprašas