Bendros žinios apie įstaigą

Adresas: M. Daukšos g. 15, LT-02102 Vilnius,

Telefonai – (8 5) 261 8913; (8 5) 261 8075

el. p. rastine@rasa.vilnius.lm.lt

Sveiki atvykę į vaikystės šalį,
Kur šviečia saulė nuostabiai skaisti.

Kur auga medžiai, žydi gėlės
                   Tarp jų vaikučiai krykštauja linksmi…

Įstaiga įkurta 1958 m. spalio mėn. 3 d.
      1996 m. gruodžio mėn. 20 d. suteiktas vardas ,,Rasa‘‘

(Vilniaus miesto tarybos sprendimas Nr. 198)

Lopšelyje-darželyje veikia ankstyvojo, ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo grupės.

Vaikai ugdomi lietuvių kalba.

Įstaigą lanko  224  vaikai,

dirba 59 darbuotojaI.

Grupės dirba nuo 7.30 val. iki 17.30 val;

Budinčios grupės dirba nuo 6.30 val. iki 18.30 val.

Darželis naudojasi elektroniniu dienynu https://musudarzelis.com

Lopšelis-darželis yra senamiestyje. Netoli jo yra A. Vienuolio progimnazija, Senamiesčio vidurinė mokykla, Tarptautinė Meridiano mokykla, kiti darželiai. Su šiomis įstaigomis ir institucijomis palaikomi įvairūs kultūriniai-socialiniai ryšiai, vykdomi edukaciniai projektai, rengiamos įstaigų bendruomenės šventės.

Lopšelyje-darželyje kasmet rengiamas Vilniaus ikimokyklinių įstaigų vaikų teatro festivalis ,,Rasos lašelis’’.
Festivalio tikslas – ugdyti vaikų kultūrą, padėti atsiskleisti jų meniniams gebėjimams, dalintis gerąja darbo patirtimi su pedagogais.

Vilniaus lopšelio-darželio „Rasa” dalyvauja  sveikatos stiprinimo programoje „SVEIKAS VAIKAS – LAIMINGAS VAIKAS” 2021-2025 metams (toliau – programa). Ši programa parengta, atsižvelgiant į  strateginį 2021-2025 metų įstaigos planą, patvirtintą direktoriaus 2021 m. sausio 15 d. įsakymu   Nr. V-15 ir lopšelio-darželio metų veiklos planus, bendruomenės poreikius, pasiūlymus, rekomendacijas, įstaigos dalyvavimą sveikatos ugdymo ir stiprinimo projektuose bei renginiuose.

Vilniaus lopšelis-darželis „Rasa“, siekdamas atliepti šiuolaikiško ikimokyklinio ugdymo tendencijas, nuo 2020 metų įgyvendina iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą Nr. 09.2.1-esfa-k-728-02-0044 „Mąstymo mokykla vaikams“.   Tikslas: sustiprinti ugdytinių kritinio, kūrybinio bei aukštesnio lygio mąstymo gebėjimų ugdymą, įdiegiant visą įstaigą apimančią „Mąstymo mokyklos“ vaikų ugdymo metodiką.

Sėkmingai dalyvaujama Europos Sąjungos programose „Pienas vaikams“ bei „Vaisių vartojimo skatinimas mokyklose“ ir dalyvauja VŠĮ „Vaiko labui” tarptautinėje socialinių įgūdžių ugdymo programoje „Zipio draugai“. Įstaigos bendruomenė dalinasi gerąja patirtimi, pedagogai dalyvauja miesto, respublikiniuose, tarptautiniuose projektuose, programose, renginiuose: ,„Veiksmo savaitė be patyčių“, „Sveikatiada“.

Lopšelis-darželis bendradarbiauja su socialiniais partneriais: Vilniaus pedagogine psichologine tarnyba, Kirtimų kultūros centru, Vilniaus visuomenės sveikatos biuru, Vytės Nemunėlio pradine mokykla, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro Sutrikusios raidos vaikų konsultavimo skyriumi, VšĮ ,,Sostinės krepšinio mokykla”, Vilniaus kolegija, Vilniaus miesto Senamiesčio seniūnija ir kt.
Lopšelis-darželis taip pat turi partnerystės ryšius su kitomis ikimokyklinio ugdymo įstaigomis: Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų metodinio būrelio „Aušra“ darželis, Vilniaus lopšelis-darželis „Gėlynas“, „Bitutė“, ,,Žemyna“, ,,Gudrutis“, ,,Giliukas“, Trakų lopšelis-darželis ,,Obelėlė”, Trakų r. Rūdiškių lopšelis-darželis ,,Pasaka” ir kt.